Blackhat SEO teknikleri nedir? Nasıl yapılır?

 

                     Blackhat SEO        Blackhat SEO diğer adıyla Siyah Şapkalı SEO anlamına gelmektedir. Kısaca Blackhat'ten bahsetmek istersek, Yasal yollarla sonuçlar elde etmek varken, Blackhat SEO yöntemleri ile uyanıklık yaparak daha hızlı çözümler elde etmek istemektir. Bu yöntemleri kullananların malesef hızlı fakat olumsuz sonuçlarda aldığı gözlemlenmektedir.

Black SEO tekniklerinden bazıları şunlardır;

Invisible Text

Hemen hemen herkesin bildiği, ilk zamanlarda uyguladığı yöntemdir. Sayfada uygun görülen yerlere, arka plan rengine uyarlanarak yapılan bu teknik ile keywords veya anahtar kelimelerinizi birden fazla geçirerek SEO konusunda yükselmek isteme yöntemidir. Genellikle kısa süreli sevinçler yaşabilmektedir.

Mirror or Duplicate Sites

alan adının değişikliği ile site içeriğini ve verisini çekerek ilk zamanlar sıralamalarda güzel sonuçlar elde edilebilinir. Bu yöntem ile ilk sıralarda dahi görmek söz konusu olabilir. Tüm blackhat yöntemlerinde olduğu gibi uzun soluklu birşey beklenilmez.

 

 

Keyword Stuffing / Unrelated Keywords

Bu yöntem ise sitenin meta etiketleri, title, descroption, keywords vs. metalarının içine anlamlı anlamsız onlarca kelimeler yazarak sıralama etkisinde pay sahibi olmak için ugraşılır. Google botları tarafından her algılanan bir keywords yada title sıralama için çok büyük etki sağlar. Yalnız ilk sıralarda sıralamalarda yükselmeler göz boyamasıdır. Daha sonra kendinizi 5. sayfadan arkalarda görebilirsiniz.

Tiny Text/Alt Text

Resim etiketi içerisinde bulunan resmin alakasız ilgisiz ifade eden alt etiketi için geliştirilen bir yöntemdir. Bu yöntem ile alt etiketi içerisine resimle alakası olmayan 3-4 cümle yazılır ve arama motorları tarafından indexlendiğinde özellikle resim arama botlarının indexleyip daha sonra resim aramalarından hit elde etmeyi düşünen sinsice düşünülmüş bir yöntemdir 

Genel olarak kullanılan Blackhat SEO teknikleri bunlardır. Kafanıza takılan kısımlar olursa bize iletişim kısmından ulaşabilir, aklınıza takılan tüm sorulara cevaplar bulabilirsiniz.

Etiketler :blackhat, blackhat seo, blackhat seo teknikleri, blackhat yötemleri, blackhat taktikleri, blackhat seo nasıl yapılır, nasıl yapılır seo, blackhat arama motoru optimizasyonu yöntemleri,