Seo
 

arama motoru optimizasyonu
Seo arama motorlarında üst sıralara çıkmak için bilinmesi gereken altın kurallardan biridir. Bir SEO, sitenizi iyileştirip size zaman kazandırabileceği gibi sitenize ve itibarınıza zarar da verebilir. Elde edebileceğiniz avantajların yanı sıra, yanlış yada sorumsuz bir SEO'nun sitenize verebileceği zararı unutmayın. SEO ile çalışmaya başlamak için en uygun zaman bir siteyi yeniden tasarlamayı veya yeni bir site başlatmayı düşündüğünüz zamandır. SEO'da alan adlarınız (domainler)  önemli bir faktördür. Mesela , bir marangoz  sitesi yapcaksınız ve Google'da üst sıralarda yer almak istiyorsunuz. Bunun için alan adınızı alırken www.marnagozxx.com,  www.marangozalixx.net  gibi alan adlarını tercih etmeniz gerekir. Çünkü bu alan isimleri size arama motorları kullanıldığında üst sıralara çıkmak için yardımcı olacaktır.
 
SEO'da en önemli olan unsurlardan biri de sitenizi güncel tutmakdır. Sürekli paylaşımlar ve özgün makaleler yayınlayarak siteniz için optimizasyonda uzun bir yol almış olursunuz. Fakat yazılarınızda ve girdiğiniz bilgilerde, google’nın index aldığı bir siteden alıntı yaparak aynısını yayınlarsanız, google sitenizin kopya bir site olduğunu anlar ve sitenizi sıralamarda geriye düşürebilir. Seo da özgünlükde önemli unsurlardan biridir.
 
Arama motoru optimizasyonu ile diğer merak ettiğiniz soruları Chkartal@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Ücretsiz bilgilendirmemizden herkes yararlanabilmektedir. Ayrıca SEO makaleleri sayfamızdan da bizleri takip edebilirsiniz.
Etiketler :seo hakkında merak ettikleriniz, seo hakkında sorular, seo soruları, seo nedir sorular, sorularla seo, seo hakkında,